A.Z. Yerbilimleri

 Az  Yerbilimleri


A.Z. Yerbilimleri Mühendislik Firması, deneyimli jeofizik ve jeoloji mühendislerinden oluşan kadrosu ve deneyimli çözüm ortakları ile yer bilimleri konusunda mühendislik ve danışmanlık hizmeti vermek amacı ile 2016 yılında kurulmuştur.Maden ve Jeotermal kaynak aramaları başta olmak üzere diğer sektörlerde de yeraltı araştırmalarında jeofizik ve jeolojik etütler gerçekleştirmektedir. Son teknoloji ekipmanlar, uluslararası yazılımlar kullanarak, kaliteli veriler ve veri işlem çalışmaları ile güvenilir sonuçlar sunmaktadır  Saha etütlerinin yanı sıra danışmanlık, veri kontrolü ve veri yönetimi hizmetleri ile yer bilimleri konusunda iş ortakların sorunlarına hızlı, ekonomik ve kaliteli çözümler sunmaktadır.  Arama ve geliştirme faaliyetlerinin başarı elde edebilmek için jeoloji, jeofizik, jeokimya disiplinlerinin birlikte uygulanmasının yanı sıra çözüme uygun yazılımlarında kullanılması gerekmektedir. Uluslararası standartlardaki yazılımların kullanılmasının yanı sıra firma bünyesinde bulunan bilişim servisi ile yer bilimleri konusunda en doğru sonuca ulaşmak için ihtiyaç duyulan yazılımlar geliştirilmektedir.Jeotermal enerji arama çalışmaları kapsamında uygulanan kuyu içi sıcaklık ve basınç testleri ve kuyu tamamlama testleri gelişmiş cihazımızla ve sık örnekleme ile kaliteli ölçüler alınarak gerçekleştirilmektedir. A.Z. Yer bilimleri firması  olarak, kurulduğu günden itibaren, madencilik ve jeotermal sektörlerindeki çok değerli firma ve kurum adına, çözüm ortağımız jeofizik mühendisi Sayın CEMİL ADIGÜZEL’in bilgi ve tecrübelerinin de yardımı ile bir çok proje tamamlamış ve çok iyi referanslar edinilmiştir. Kuruluş amacımız olan yer bilimlerinin iyi temsili ve kaliteli bir şekilde gelişmesi için aynı özen ve şevk ile çalışmalarına devam etmektedir

Website : www.azgrup.comHizmetler 

Maden AraştırmalarıMaden arama projelerinde, danışmanlık ve son teknoloji ekipmanlar, uluslararası standartlardaki yazılımlar ve deneyimli mühendis kadromuz ile etüt hizmetleri sunmaktayız.
Jeolojik Etütler:
Haritalama (Genel, yapısal jeoloji ve alterasyon) hizmetleri
Jeokimyasal Örnekleme (Toprak, kaya, derekumu)
Veri değerlendirme ve Database yönetimi hizmetleri
Jeofizik Etütler:
2 Boyutlu & 3 Boyutlu IP/RES etüt hizmetleri
2 Boyutlu & 3 Boyutlu Rezistivite etüt hizmetleri
Gravite ve Manyetik etüt hizmetleri
Toprak gazı (CO2, Radon, Thoron)ölçümleri

Jeotermal AraştırmalarıJeotermal arama projelerinde, danışmanlık ve etüt hizmetlerinin yanı sıra kaynak koruma raporlarının hazırlanması ve kuyu testleri hizmetleri sunmaktayız.
Jeolojik Etütler:
Haritalama (Genel, yapısal jeoloji ve alterasyon) hizmetleri
Veri değerlendirme ve Database yönetimi hizmetleri
Kaynak koruma raporlarının hazırlanması
Jeofizik Etütler:
MT & AMT etüt hizmetleri
Rezistivite etüt hizmetleri (DES ve Çok kanallı profil)
Gravite ve Manyetik etüt hizmetleri

Jeotermal Kuyu Testleri

Jeotermal Kuyu Testleri Hizmetleri,firmamız bünyesinde bulunan son teknoloji ve yüksek hassasiyetli Spartek Systems firması tarafından üretilen cihazımız ile sık örnekleme aralığı ile kaliteli ölçüler alınarak sunulmaktadır.
Statik Sıcaklık-Basınç ölçüleri
Dinamik Sıcaklık-Basınç ölçüleri
Kuyu Tamamlama Testleri:
Su kaybı (Water-loss)
Enjektivite
Basınç yükselim (Build-up)
Basınç düşümü (Fall-off)
Girişim Testi

Yeraltı Suyu AramalarıYeraltı suyu ihtiyaçları için gelişen teknoloji ile jeofizik yöntemlerin başarılı sonuçlar ürettiği görülmektedir. Firmamızın bünyesinde bulunan rezistivite cihazımız ile kaliteli etütler gerçekleştirmekteyiz.Rezistivite DES yöntemi ile 1 boyutlu ölçüler ile rezistivite kesitleri elde edilir ve o noktadaki su varlığı belirlenir.2 boyutlu Rezistivite etütleri çok kanallı olup ölçü alınan hat boyunca düşey kesiti elde edilir. Böylece DES ölçülerine göre hat boyunca su varlığı tespit edilmektedir.


Jeolojik Etüt Hizmetleri

Maden, Jeotermal arama çalışmalarında danışmanlık, saha etütleri ve veri değerlendirme, database yönetimi hizmetleri verilmektedir.
Uygulanan Jeolojik Etütler:
Haritalama (Genel, yapısal jeoloji ve alterasyon) hizmetleri
Jeokimyasal Örnekleme (Toprak, kaya, derekumu)
Veri değerlendirme hizmetleri
Database yönetimi hizmetleri
Sayısal harita hazırlama ve raporlama

Jeofizik Etüt Hizmetleri

Maden, Jeotermal, Yeraltı Suyu, Arkeolojik Yapı araştırmaları ve Mühendislik Jeofiziği çalışmalarında saha etütleri hizmetleri, jeofizik danışmanlık ve veri değerlendirme, raporlama hizmetleri sunmaktayız.
Uygulanan Jeofizik Etütler:
2 Boyutlu & 3 Boyutlu IP/RES etüt hizmetleri
DES,2 Boyutlu & 3 Boyutlu Rezistivite etüt hizmetleri
MT & AMT etüt hizmetleri
Gravite ve Manyetik etüt hizmetleri
Toprak gazı (CO2, Radon, Thoron)ölçümleri.


A.Z. YERBİLİMLERİ MÜHENDİSLİKMİM.İNŞ.OTO.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
Jeolojik ve Jeofizik Etüt Hizmetleri
Jeotermal Kuyu Testleri
Yukarı Dikmen Mah. 665.sok. No:18/8Yıldız/ Çankaya/ Ankara
GSM: +90 507 340 7960
info@azgrup.com